Ось і настав наш час підбиття підсумків участі першого року у проєкті «Мій врожайний рік». Тож потрібно проаналізувати усі поразки та вдачі, накреслити нові плани. Адже це лише початок…
Навесні, Волочиською міською радою спільно з ГО Центром Стратегічних Ініціатив, на території нашого закладу було споруджено полікарбонатну теплицю. Даний проєкт було впроваджено в межах програми «Спроможні та сильні», що виконується Фондом Східна Європа за сприяння Швейцарії. Це була перша теплиця серед закладів міста, і перед нами постало багато завдань.
Одним з головних завдань – це створення умов для набуття практичних умінь та навичок у галузі овочівництва в закритому ґрунті, забезпечення повноцінного вітамінізованого харчування учнів та дітей зі статусом ВПО. Долучилися до цієї справи усі: і педагогічні працівники, і учні, і техпрацівники. Ми готували грунт, висаджували розсаду, споруджували систему поливу, доглядали за рослинами та раділи першому врожаю. Особливу зацікавленість виявили учні початкової школи, які неодноразово приходили на екскурсії, допомагали поливати рослини, збирати врожай, садили цибулю на зелень. Учні 5 та 6 класів відвідали теплицю під час навчальних практичних досліджень, де вивчали особливості будови рослин, їх різноманітність.
Протягом весняно-осіннього періоду в теплиці вирощувалася зелень (кріп, петрушка, зелена цибуля), овочі (огірки, томати, перець солодкий), базилік. Влітку весь врожай передавався у Волочиський районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, де на постійному місці проживання знаходиться 50 осіб ВПО. Було передано 90.2 кілограмів огірків та 34.9 кг помідор. А вже у вересні урожай передавався до шкільної їдальні для приготування салатів та приправ до страв. Це 30.5 кг огірків, 5 кг помідор, 5 кг перцю та 2 кг базиліку. Ще до тепер в теплиці збираємо врожай огірків, томатів та перцю, вирощуємо зелену цибулю. Плануємо на зиму посіяти петрушку та кріп.
Теплиця – це круто! І ми переконані, що такі практичні навички як вміння готувати ґрунт для висадки насіння та розсади, здійснювати правильний полив, доглядати за рослинами, проводити дослідження будуть корисними в подальшому житті.
Учень 8-Б класу Іван Калинич, вчитель біології Оксана Возняк